VERYDUTCH

Екзамен MVV ua

Іспит для отримання візи MVV

Наявність сертифіката про складання цього іспиту є обов’язковою вимогою для отримання візи MVV, якщо ви не приїжджаєте до Нідерландів з однієї з наступних причин:

– Робота;
– Навчання;
– Програма “Au pair”;
– Відвідини сім’ї;
– Лікування.

Іспит для отримання MVV складається з 3 частин:

1) Суспільствознавство (KNS: Kennis van de Nederlandse samenleving)

2) Навички аудіювання та розмовної голландської мови (Spreekvaardigheid)

3) Навички читання та розуміння тексту голландською мовою (Leesvaardigheid)

Для підготовки до іспиту випущено комплект для навчання “Naar Nederland”. Ефективність використання даного комплекту як самовчителя спірна, зважаючи на те, що в інтернеті ви можете знайти безліч посилань на безкоштовні матеріали для підготовки до іспиту. Жоден самовчитель не навчить вас фонетиці, хоч би який гарний він був, а на іспиті без коректної вимови ніяк, бо іспит з початку і до кінця усний. Усі 3 частини іспиту складаються протягом 1 години. Іспит відбувається за допомогою комп’ютера. Відповіді записуються автоматичною системою у Нідерландах.

MVV Суспільствознавство (KNS: Kennis van de Nederlandse samenleving)

Тривалість: 15 хвилин (складається з 1 частини)

Оцінка: Загальний бал може змінюватись від 0 до 100. Щоб скласти цю частину іспиту, треба відповісти правильно мінімум на 70% запитань.

Як проходить ця частина іспиту: Ця частина іспиту містить 30 питань (з можливих 100) із фотографіями. Ви будете бачити кожне запитання та відповідну картинку на екрані. Також система надасть Вам два варіанти відповіді. Відповідати необхідно точно, як зазначено у відповідях. Зазвичай, ця частина іспиту ні в кого не викликає труднощів, оскільки відповіді легко вивчити наперед. У питаннях йдеться про географію, історію, політичний устрій Нідерландів, про особливості освіти, охорони здоров’я, працевлаштування. Питання та відповідні відповіді також дають зрозуміти, що в Нідерландах допомогу по безробіттю отримати неможливо, а платити треба за все, роботу слід шукати якнайшвидше, та й знову ж таки, що в Голландії все дорого.

Типи питань

Загальні (питання до цілого речення):

а) Is Nederland een democratie? (Чи Голландія є демократією?);

б) Moet u in Nederland opnieuw uw rijbewijs halen? (Чи повинні Ви в Голландії заново отримувати права водія?);

в) In welk deel van de wereld ligt Nederland? (У якій частині світу знаходяться Нідерланди?;

г) Wat betekent Nederland? (Що значит слово «Нідерланди»?).

Альтернативі питання (необхідно обрати одін із двох варіантів):

а) Moet u voor een taalcursus betalen of is het gratis? (Чи є мовні курси платними чи безкоштовними?);

б) Opa’s en oma’s wonen die bij hun kinderen of wonen ze apart? (Чи живуть бабусі та дідусі разом зі своїми дітьми чи окремо?);

в) Is wapenbezit zonder vergunning toegestaan of strafbaar? (Володіння зброєю без дозволу дозволено чи заборонено?);

г) Uzelf verzekeren tegen ziektekosten, is dat verplicht of vrij? (Медичне страхування обов’язкове чи ні?)

Спеціальні питання (задаються до певного члена пропозиції):

а) Waarom is Anne Frank beroemd? ? (Чим відома Анна Франк?);

б) Welke kolonie van Nederland wordt onafhankelijk vlak na de Tweede Wereldoorlog? (Яка колонія Нідерландів стала незалежною невдовзі після Другої світової війни?);

в) Wat is de belangrijkste wet in Nederland? (Назвіть найважливіший закон у Нідерландах?);

г) Welke taal spreken de mensen in Nederland? (Якою мовою розмовляють у Нідерландах?)

Як бачите, питання досить прості. Дана частина іспиту зазвичай дається легко, але до питань про вік і працевлаштування потрібно підготуватися ретельно (помилки тут даються найчастіше). Найкраще вивчити відповіді на всі питання, щоб навіть не було необхідності використовувати картинки.

MVV Навички аудіювання та розмовної нідерландської мови (Spreekvaardigheid)

Тривалість: 15 хвилин (складається з 2 частин)

Оцінка: Щоб скласти цю частину іспиту, кандидат повинен розуміти і вживати в мові знайомі фрази та висловлювання, необхідні для виконання конкретних завдань. Кандидат повинен уміти брати участь у нескладній розмові, якщо співрозмовник говорить повільно та чітко та готовий надати допомогу. Ці навички та вміння відповідають рівню володіння іноземною мовою А1. Відповіді кандидата оцінюватимуться за такими критеріями: вимова; правильність відповідей; швидкість читання; виразність; розуміння тексту.

Як проходить ця частина іспиту: Перед іспитом кандидат отримує листок із інструкціями до цього розділу. Інструкції для кожної частини іспиту будуть також надані на комп’ютері перед початком кожної частини у вигляді прикладу. Відповідати слід після сигналу.

Структура

1. Питання-відповідь/Vraag-Antwoord. Ця частина містить низку простих питань, які читаються в нормальному темпі. Кандидат повинен відповісти однозначно або короткою пропозицією Питання мають загальний характер. Приклади: Waar ben je geboren? Heb je kinderen?

2. Закінчити речення / Zinnen afmaken. Кандидат чує коротке речення. Після цього він чує початок наступного речення, яке він має закінчити. Наприклад: Ik heb vandaag niets gegeten. Ik heb … (honger).

MVV Навички читання та розуміння текстів нідерландською мовою (Leesvaardigheid)

Тривалість: 25 хвилин (складається з 5 частин)

Оцінка: У цій частині іспиту перевіряється, наскільки кандидат може сприймати латинський шрифт, а також читати і розуміти тексти, написані голландською. Щоб скласти цю частину іспиту, кандидат повинен розуміти знайомі назви, слова та дуже прості речення, наприклад, в оголошеннях, на плакатах чи каталогах.

Як проходить ця частина іспиту: Перед іспитом кандидат отримує листок із інструкціями до цього розділу. Інструкції для кожної частини іспиту будуть також надані на комп’ютері перед початком кожної частини у вигляді прикладу. Відповідати слід після сигналу.

Структура

1. Читання та розпізнавання слів / Woorden lezen en luisteren 1) Кандидат чує слово та має обрати з 4 варіантів його правильне написання. 2) Кандидат бачить слово на екрані і повинен вибрати із 4 варіантів його правильну вимову.

2. Читання текстів та відповіді на запитання до них / Teksten lezen en vragen beantwoorden. Кандидату даються 3 короткі тексти та 2 питання до кожного тексту. Тексти складаються з 50-90 слів. Під текстом подано 3-4 варіанти відповідей на запитання. Потрібно вибрати правильну.